| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Spindle Motor |
| Warranty: | 1 Year |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
1.1. Mobile phone Internet technology, real-time push machine status
2. The whole machine is made of imported three-layer steel, with high load-bearing strength, smooth operation and high precision.
3.Constant power spindle motor, high cutting strength and high efficiency.
4, with power failure memory, broken knife continue carving function.
| Platform dimension | 3000*2000mm |
| Workpiece size | 1400mm*1900mm*2 |
| Processing speed | 12m/min |
| Spindle speed | 6000~24000rpm/min |
| Reducer | JZ8098 |
| Positioning accuracy | ±0.02mm |
| Repeatability | ±0.01mm |
| Control system | TaiwanLNC |
| Machine dimension | 4300*3000*2300mm |
| weight | 3500kg |





Q: Are you factory or trading company?