| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Provided |
| Warranty: | 1 Year |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product Number | 3015BT |
| Platform Dimensions | 3000*1500mm |
| Working Size | 2900*1400mm |
| Feed Height | ≤600mm |
| Air Speed | 15m/min |
| Processing Speed | 12m/min |
| Spindle Power | 5.5-7.5kw/Motorized spindle |
| Spindle Speed | 6000-24000 rpm/min |
| Motor | AC digital servo motor |
| Reducer | JZ8098 |
| Operating Voltage | AC220V/50Hz/AC380V/50Hz |
| Engraving Tool | Φ6/8/10/12/14/16mm |
| File Format | G code/HPGL |
| Positioning Accuracy | ±0.02mm |
| Repeatability | ±0.01mm |
| Control System | Taiwan LNC |
| Machine Dimensions | 4300*3000*2300mm |
| Weight | 3200kg |

Exhibitions
Our Service